Kategorie

Newsletter

http://pestebnitechnika.cz/img/p/8/7/0/870-thickbox_default.jpg Zobrazit v plné velikosti

Multiflow V1 - 6 květníků, 250I tank

20 900,00 Kč

9 other products in the same category:

Systém Multiflow V1 6 obsahuje čtyři části:
1. Plastový barel na vodu (250 l), který obsahuje živiny a čerpadlo.
2. 6 souprav pěstebních nádob (9 l) obsahujících substrát a rostliny.
3. Regulátor Ebb a Flood (mozek systému), který zahrnuje další čerpadlo a reguluje zahájení a dobu trvání cyklů.

Systém Multiflow V1 6 je hydroponický systém, který zahrnuje principy stolů Ebb a Flood, ale je umístěný přímo na zemi a bez potřeby výstavby pevných stolů. Systém Multiflow pracuje s vysokým objemovým podílem zásobních živin přiváděných k rostlinám, což znamená, že je zachováván důležitý poměr mezi hladinou vody, pH a živinami a poskytuje stabilní prostředí pro výjimečné výnosy. Každý cyklus přidávání živin je naprogramován analogovým časovačem s dením režimem bez nutnosti nadměrně zavlažovat substrát, aby se zabránilo akumulaci toxické soli (typické u systémů rockwool nebo při ručním hnojení). Systém Multiflow je vhodný pro pěstování rostlin v keramzitu, kokosu a půdních mixech. Pro nejlepší výsledky výrobce doporučuje použít keramzit s kokosem smíchaný 1:1 a hnojiva pro kokos.

Z vodní nádrže jsou živiny přečerpávány do regulátoru, poté jsou potrubím rozváděny pomocí gravitace na dno nádob a následně odváděny zpět do substrátu a k zavlažování kořenů rostliny. Hladinu vody určuje regulátor. Po krátké době (určované časovačem) regulátor čerpadla (mozek) živiny nasaje a vrátí je do zásobníku, jakmile hladina vody v regulátoru poklesne, steče voda v pěstební nádobě gravitací dolů a vrátí se do regulátoru, a poté do nádrže. Tento typ zavlažování je také znám jako Ebb a Flood.

Jaké jsou opravdové výhody při použití systému Multiflow namísto tradičních systémů:
Tradiční systémy musejí být umístěny v určité výšce nad zemí, aby se usnadnil odtok vody do zásobníku a tím je omezena výška růstu rostlin.
Tradiční systémy nejsou modulární, proto není snadné přidat nebo odstranit rostliny nebo dokonce změnit prostor mezi jednotlivými nádobami (když je systém používán).
U většiny systémů není možné rostliny přesouvat, například blíže nebo dále od zdroje světla podle jejich velikosti nebo jimi otáčet, aby byly lépe vystaveny světlu.
Většina systémů neposkytuje stejnou úroveň podpory.
Většina hydroponických systémů vyžaduje pravidelnou údržbu, zatímco systém Multiflow vyžaduje pouze jeden zákrok za týden (pokud je použit zásobník správných rozměrů), což znamená, že víkendy s rodinou se stanou opět realitou!
Tradiční systémy nedokážou zavlažovat do takové výšky jako Multiflow, což uvolňuje prostor pro kořeny a podporuje vyjímečné výnosy.

Jaké jsou rozdíly mezi systémy Multiflow V1 a V2? Existují dva hlavní rozdíly.
V2 má sofistikovaný vestavěný digitální časovač vyvinutý pro snadné použití a spolehlivost. Uživatel může naprogramovat 1 až 6 cyklů zásobování živinami za den po dobu až 45 minut. Takže například u mladých rostlin, které je třeba zavlažovat každé 2 až 3 dny, jednoduše nastavíte časovač dle svých potřeb. Není nutné ruční zalévání než sazenice dostatečně zakoření jako u analogového 24hodinového časovače V1. Navíc pokud nedojde k naprogramování, časovač se automaticky vynuluje a bude spouštět cykly každých 15 minut, což někdy může vaše plodiny zachránit!
V2 využívá potrubí o větším průměru: systém tedy přivádí a odvádí vodu rychleji než u modelu V1, což umožňuje rychlejší a častější programovací cykly. Tato funkce je zvláště vhodná pro suché substráty, například keramzit.

No customer comments for the moment.

Write your review

Multiflow V1 - 6 květníků, 250I tank

Multiflow V1 - 6 květníků, 250I tank

Write your review